Co je Okwaho

Jsme woodcrafterský kmen a od roku 1999 působíme v Hranicích, což je šumné město v Moravské bráně. To je taková ta mezera mezi Karpaty a Jeseníky, kudy odnepaměti táhli lovci mamutů a později kupci s jantarem :-). Rádi chodíme po horách, táboříme v lesích, pomáháme přírodě. Máme blízko k indiánské lesní moudrosti, ale není nám cizí ani bushcraft či sport.

„Okwaho“ znamená v jazyce irokézských indiánů „vlk“. Irokézové, stejně jako my, žili v lesích na východě… Někdy v r. 1996 jsme se dali dohromady jako parta odrostlých skautů – roverů, v r. 1999 jsme založili kmen a přihlásili se k lesní moudrosti – woodcraftu. V roce 2004 jsme pak vstoupili do Ligy lesní moudrosti a dnes je jediným kmenem LLM na střední Moravě. Jádro Okwaha tvoří několik rodin a pár dalších nadšenců a nadšenek. Rozhodně ale nejsme a nechceme být uzavřenou skupinou!

Naše akce jsou otevřené a pokud by měl někdo zájem se jen podívat, nebo se přidat, bude vítán (a nemusí hned platit příspěvky ani šít mokasíny 🙂

O tom, co je lesní moudrost – woodcraft – se dočtete více a lépe na stránkách naší mateřské Ligy lesní modrosti – The Woodcraft League.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *